Aktualności

palacstaniszow2 - DUET TANGO PARIS NA DZIEŃ KOBIET DUET TANGO PARIS NA DZIEŃ KOBIET

Fundacja Forum Staniszów oraz Hotel SPA Pałac Staniszów

zapraszają 

07.03.2020, godz. 18:00

na Koncert z okazji Dnia Kobiet

w wykonaniu duetu Tango-Paris :

Wiesław Prządka- akordeon
Marek Piątek - gitara

 
Miejsce: Sala Balowa Pałacu Staniszów
Cena biletu: 60 PLN
 
Chcielibyśmy przedstawić Państwu propozycję emocjonalnego koncertu w rytmie namiętnego, energetycznego tanga oraz w klimatach zaczarowanej bohemy paryskiej. Repertuar zbudowany jest na utworach tango nuevo, którego twórcą jest Astor Piazzolla oraz kompozycji Richarda Galliano i innych akordeonistów francuskich z lat 30-stych. Pojawią się również znane przeboje Edith Piaf. Wykonawcami będą Wiesław Prządka – jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i bandoneonistów oraz krakowski wirtuoz gitary Marek Piątek.

Program :
PREPARENCE – ASTOR PIAZZOLLA
CAFE – ASTOR PIAZZOLLA
NIGHT CLUB – ASTOR PIAZZOLLA
BUENOS AIRES HORA CERO – ASTOR PIAZZOLLA
VUELVO AL SUR – ASTOR PIAZZOLLA
OBLIVION – ASTOR PIAZZOLLA
LIBERTANGO – ASTOR PIAZZOLLA
TANGO POUR CLAUDE – RICHARD GALLIANO
AKORDEONISTA – z rep.EDITH PIAF
LA FOULE – z rep. EDITH PIAF
DOUSE JOIE – GUS VISEUR
LAURITA – RICHARD GALLIANO
PROMYK NADZIEI – WIESŁAW PRZĄDKA
 

Biografia:


Wiesław Prządka
urodzony 6 marca 1964 roku w Wolsztynie. Jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i bandoneonistów, kompozytor, aranżer.
Sam zwykł mawiać, że urodził się po to, aby grać na akordeonie.
Zakochany w muzyce francuskiej artysta, któremu w duszy rozbrzmiewa namiętne tango. Ta muzyka doprowadziła go do kolejnego odkrycia – BANDONEONU, instrumentu charakterystycznego dla tanga. Jak dotąd jest jedynym polskim bandoneonistą koncertującym na bandoneonie diatonicznym. Grając tango, a szczególnie muzykę dziś bardzo popularnego Astora Piazzolli współpracował z Waldemarem Malickim, Trio REVIRADO, Tango Bridge, New Tango Bridge, międzynarodowym zespołem Distango oraz Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, gdzie występował w przedstawieniu „Tango Piazzolla”.
Szerokie horyzonty muzyczne Wiesława Prządki owocują współpracą z największymi postaciami sceny muzycznej – Hanną Banaszak, Grażyną Brodzińską, Olgą Bończyk, Justyną Szafran, Krzysztofem Kilijańskim, Waldemarem Malickim, Jackiem Wójcickim, Bohdanem Jarmołowiczem, Zbigniewem Górnym, Tomkiem Szymusiem, Tomaszem Tomaszewskim, Richardem Galliano, Krzysztofem Jakowiczem, Filipem Wojciechowskim, Krzysztof Meisingerem, Robertem Horną, Markiem Piątkiem, Rafałem Karasiewiczem, Zbigniewem Wromblem, Andrzejem Mazurkiem, Jose Juniorem Mossalinim, Izydorem Leitingerem i in.
Wirtuoz, któremu zawdzięczamy triumfalny powrót akordeonu jako instrumentu solowego na sceny filharmonii, jak również rozpropagowanie w Polsce stylu musette i new musette. To on udowodnił, że akordeon może z powodzeniem wkomponować się w najróżniejsze style muzyczne jak swing, jazz, tango, latino itd.
Jako wszechstronny artysta koncertuje na estradach całej Europy, a także Stanach Zjednoczonych.
Dokonał szeregu nagrań dla rozgłośni radiowych i telewizyjnych w Polsce, Szwecji, Niemczech, Holandii, Francji, Danii, Belgii, Włoszech. Ma na swoim koncie wiele płyt nagranych z własnym zespołem New Musette Quartet, z zespołem Hot Swing, New Tango Bridge, oraz wybitnymi wokalistami i orkiestrami. Dziś uważany jest za jednego z najwybitniejszych akordeonistów i bandoneonistów w Polsce.
 
Marek Piątek - gitarzysta urodzony w krakowskiej rodzinie muzyków w 1968r. Od dziecka pobierał naukę muzyki – skrzypce, potem gitara. Ukończył szkoły, w tym Akademię Muzyczną w Krakowie, w klasie gitary klasycznej. Uprawia różne style muzyczne - od klasyki po jazz - grając na kilku odmianach gitary akustycznej oraz na gitarze elektrycznej. Jeszcze podczas studiów założył wraz z bratem Pawłem grupę jazzową OVERTIME, z którą zdobył laury na festiwalu Jazz Juniors` 90 i wydał płytę „Nadgodziny”. Jest laureatem kilku konkursów gitary klasycznej oraz jazzowej. Współpracował z B. Maselim, J. Muniakiem, A. Kawończykiem, G. Turnauem, J. Wójcickim. Jako muzyk sesyjny nagrywał dla takich kompozytorów jak Z. Konieczny, A. Korzeniowski, J.K. Pawluśkiewicz, A.Zarycki czy Jacek Ostaszewski, z którym ostatnio występuje w legendarnej grupie OSJAN. Wykonuje również muzykę teatralną m.in. w Teatrze Słowackiego. Od ponad dwudziestu lat na stałe współpracuje z ALOSZĄ AWDIEJEWEM, znanym bardem z Piwnicy Pod Baranami, z którym nagrał piętnaście płyt i kilkadziesiąt programów TV. Dali wspólnie blisko 3000 koncertów w Polsce, USA, Izraelu, Francji, Hiszpanii, Niemczech i Szwecji. Występował i nagrywał również z grupą Trio Revirado, a także z W. Malickim i Wiesławem Prządką wykonując muzykę Astora Piazzoli i innych twórców tanga (płyta „Tango Bridge”). Od dawna gra w zespole HOT SWING prowadzonym przez
skrzypka Wojtka Marcinowskiego, kultywującym styl zwany „hot club de france” czyli gypsy jazz- wzorem D.Reinhardta i S.Grappellego. Uczestniczył w działaniach poetycko- muzycznej formacji Krakowskie Przedmieście (płyta „Spotkania”), a także w popowym projekcie CITY.
W 2017 uczestniczy w nagraniu płyty „Maleńczuk śpiewa Młynarskiego”. Powstaje też nowy projekt – duet z czołowym polskim akordeonistą i bandoneonistą Wiesławem Prządką, z którym gitarzysta współpracuje od lat. Marek Piątek jest również kompozytorem utworów jazzowych i doświadczonym pedagogiem muzycznym.