facebook

Aktualności

palacstaniszow2 - Polsko-Niemiecki koncert kameralny Polsko-Niemiecki koncert kameralny

Fundacja Forum Staniszów oraz Hotel Pałac Staniszów

zapraszają 

07.09.2018, godz. 18:00

na 

Polsko-Niemiecki koncert kameralny 

pt.:  W. A. Mozart spotyka Witolda Lutosławskiego

w wykonaniu:

kwartet smyczkowy Airis 

i Daniel Bollinger - klarnet.

realizowany w ramach

Festiwal Muzykalia Staniszowskie

Sala Balowa Pałacu Staniszów

Cena: 30 PLN


Muzyk Daniel Bollinger, obecnie klarnecista solista z  Badische Staatskapelle Karlsruhe, wystąpi 7 września 2018 roku wraz z polskim kwartetem smyczkowym "Airis Quartet" w Pałacu Staniszów. Daniel Bollinger trzykrotnie wygrał konkurs na klarnet ewaluacyjny "Jugend musiziert", a dodatkowo w 1995 roku otrzymał nagrodę specjalną za najlepszą interpretację muzyki współczesnej. Był wieloletnim członkiem Federalnej Orkiestry Młodzieżowej i Światowej Orkiestry Młodzieżowej oraz stypendystą Fundacji Jürgen Ponto i Fundacji Friedricha Eberta. Daniel Bollinger koncertował solo z wieloma orkiestrami, m.in. z Kurtem Mazurem, Heinzem Holligerem, Heinrich Schiffem i Peterem Etvösem.
Był już dwukrotnie solistą Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie z Koncertem Gabinetowym W.A. Mozarta i Karola Kurpińskiego.


Kwartet smyczkowy "Airis" to cztery młode Polki, które od 2007 roku wspólnie tworzą muzykę. Uczestniczyli w licznych festiwalach w kraju i za granicą, a także zdobyli liczne nagrody na konkursach. Kwartet miał okazję współpracować m.in. z Tadeuszem Gadziną i Krzysztofem Pendereckim oraz wykonywać ich utwory. Choć kwartet "Airis" wykonuje liczne utwory z okresu romantyzmu i klasycyzmu, młodzi muzycy lubią również interpretować muzykę XX i XXI wieku.

Wykonawcy:
Aleksandra Czajor 1. skrzypce
Grażyna Zubik II skrzypce

Monika Młynarczyk altówka 
Julia Kotarba wiolonczela

Zrób Prezent Wszystkie Oferty