facebook

Aktualności

palacstaniszow2 - Koncert świąteczny w wykonaniu zespołu Wałasi Koncert świąteczny w wykonaniu zespołu Wałasi

Fundacja Forum Staniszów oraz Hotel Pałac Staniszów
zapraszają
26.12.2017 o godz. 18:00
na "Koncert świąteczny"
w wykonaniu zespołu Wałasi
w składzie:
Zbigniew Wałach - śpiew, skrzypce, gajdy instrumenty pasterskie
Jan Wałach - śpiew, skrzypce
Maciej Szymkowiak – altówka
Bolesław Niedoba - śpiew, kontrabas
realizowany w ramach
Festiwalu Muzykalia Staniszowskie
Miejsce: Sala Balowa Pałacu Staniszów
Cena biletu: 60 PLN

Wałasi to grupa muzyków o niezwykłych góralskich temperamentach. Poprzez swoją muzykę odkrywają najpiękniejsze dźwięki górskich strumyków Beskidu Śląskiego i zabierają słuchaczy w nostalgiczną podróż po łuku Karpat. Podczas koncertów muzycy odkrywają na nowo tradycyjne melodie nadając im współczesny kontekst. Twórczość Wałachów jest pomostem pomiędzy tym, co wypływa z góralskiej tradycji a tym, czego szukamy w muzyce -autentyczności i prawdy o ludzkim życiu.
Przez ponad trzydzieści lat swojej działalności zespół prezentował swoją muzykę licznej i różnorodnej publiczności w kraju i za granicą. Wałasi to laureaci licznych festiwali w kraju i
za granicą. Koncertowali w całej niemalże Europie, w Indiach, Nepalu, na Cejlonie i w Maroko. Dorobek płytowy to kilkanaście albumów z muzyką tradycyjną i autorskimi
kompozycjami Zbigniew Wałacha. Współpracują z wieloma muzykami m.in. Józefem Skrzekiem, Piotrem Baronem, Joachimem Menclem.

W skład zespołu wchodzą:
Zbigniew Wałach - śpiew, skrzypce, gajdy instrumenty pasterskie.
Wyrósł w kręgu góralskiej tradycji, w rodzinie o pokoleniowych tradycjach muzycznych i artystycznych, jako wnuk artysty-malarza Jana Wałacha, od najmłodszych lat miał kontakt ze sztuką. Od wielu lat jest mocno związany z życiem muzycznym Beskidu Śląskiego. Jest założycielem i prymistą kapeli „Wałasi".

Jan Wałach - Śpiew, skrzypce. Od najmłodszych lat ma kontakt z muzyką dzięki działalności swojego ojca Zbigniewa. Gra na skrzypcach, tworzy instrumenty tradycyjne. Umiejętnie łączy pasję związaną z tradycyjnym budownictwem drewnianym z muzycznymi inspiracjami.

Maciej Szymkowiak – altówka. Chociaż rodzinne korzenie wywodzą się z Poznania, osiadł na Podhalu. Jako absolwent poznańskiej etnologii odkrywa, to co w muzyce tradycyjnej najpiękniejsze, umiejętnie poszukując w dźwiękach muzyki całego łuku Karpat. Pasjonuje się muzyką i tańcem węgierskim.

Bolesław Niedoba - śpiew, kontrabas. Od kilkudziesięciu lat związany z życiem muzycznym Beskidów. Pochodzi z Zaolzia, zaś kontakt z muzyką tradycyjną miał od najmłodszych lat.

W koncercie znajdą się polskie kolędy i tradycyjne ludowe pastorałki, całość zostanie przepleciona kompozycjami autorskimi – tworząc klimatu świątecznego czasu kolędowania.

Zrób Prezent Wszystkie Oferty